Учасник міського конкурсу-майстерні дитячої творчості «Таланти міста Запоріжжя» створив свою конкурсну роботу в технічній студії центру «Вікно в Америку». Юний дизайнер розробив 3D-модель, що є точною копією одного з найгарніших хмарочосів Запоріжжя у формі підставки для ручок та олівців, і роздрукував макет на 3D-принтері.
Створити модель допомогла юному таланту тренер з 3D-дизайну і архітектурного проектування Наталія Цаприка, а виготовлення макету відбувалось під наставництвом тренера з 3D-друку Олега Коновалова. Центр "Вікно в Америку" відкриває творчій молоді Запоріжжя нові можливості завдяки безкоштовному доступу до креативних технологій та безоплатним тренінгам і наставництву з боку досвідчених інструкторів.
Конкурс-майстерню дитячої творчості «Таланти міста Запоріжжя» проводить Заклад позашкільної освіти «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» Запорізької міської ради.
В січні – лютому 2025 року відбулись тренінги другого сезону програми DigiArtJam. Тренерами програми виступили Катерина Цаприка і Віолетта Павлова. В новому сезоні тренінги з цифрового живопису відвідали 45 учасників, а загалом за два сезони ми охопили понад 100 вимушено переміщених та місцевих підлітків віком 12-17 років. Учасники тренінгів не лише познайомились з основами цифрового живопису та інструментами застосунку Sketchbook, але також отримали можливість знайти нових друзів серед однолітків в Запоріжжі, що поділяють їх захоплення.
Проєкт DigiArtJam-2025 реалізовує центр «Вікно в Америку» Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та Запорізька бібліотечна асоціація в рамках програми American Spaces, що фінансується Посольством США в Україні, та проєкту «Culture Helps / Культура допомагає», що співфінансується Європейським Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного й креативного секторів і реалізовується Інша Освіта / Insha Osvita та zusa.
Тренінг з 3D-друку
В результаті заходу 11 учасників зареєструвались для участі в курсі "3D-дизайн & Архітектурне проектування", який стартує 1 березня 2025 року в технічній студії Hi-Tech Hub центру "Вікно в Америку".
8 лютого 2025 року в центрі "Вікно в Америку" Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся тренінг з 3D-друку, який провів інженер-радіотехнік та інструктор з 3D-друку Олег Коновалов. До заходу долучились 29 підлітків та їх батьків.
Підлітки та їх батьки дізнались про види принтерів, можливості, які відкриває ця технологія, та отримали відповіді на запитання щодо виготовлення власних прототипів з використанням 3D-принтера. Під час тренінгу учасники також спостерігали за процесом виготовлення 3D-моделі на принтері.
В рамках заходу відбулась презентація нового безкоштовного курсу "3D-дизайн & Архітектурне проектування". Тренер курсу: Наталія Цаприка. Пані Наталія закінчила Придніпровську державну академію будівництва та архітектури за спеціальністю «Архітектор». Має значний досвід роботи як практикуючим архітектором, так і викладачем архітектурного проектування та інтер’єрного дизайну у вищих навчальних закладах.
Програму «3D-дизайн & Архітектурне проектування» реалізовують центр "Вікно в Америку", Позашкільний навчальний заклад «Міський Палац дитячої та юнацької творчості, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека і Запорізька бібліотечна асоціація за фінансування Посольства США в Україні.
В 2023 році в центрі "Вікно в Америку" Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відкрилась перша в Запоріжжі безкоштовна відеостудія для громади Open Media Space. Тут створюють свій контент журналісти, блогери, студенти та школярі, науковці, викладачі, громадські активісти, митці, представники органів місцевого самоврядування, психологи, юристи та представники інших професій. Студія користується популярністю як серед місцевих мешканців, так і серед вимушено переміщених осіб. Як зазначають відвідувачі, для них це єдина можливість використовувати відеостудію на безоплатній основі в Запоріжжі, де можна створювати якісний медіаконтент. Open Media Space продовжує активну діяльність. В 2024 році відеостудією скористались 575 відвідувачів.
Відеостудія Open Media Space в центрі Window on America - Zaporizhzhia Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки створена завдяки фінансуванню Посольства США в Україні, а також Європейського Союзу в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання. Проєкт реалізовують Window on America - Zaporizhzhia, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Запорізька бібліотечна асоціація.
В 2024 році Запорізька бібліотечна асоціація реалізовує проєкт DigiArtJam, спрямований на інтеграцію вимушено переміщених дітей віком 10-17 років в Запоріжжі через мистецькі заходи у форматі джем-сесій з цифрового живопису.
В рамках цього проєкту ми співпрацюємо із Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою і центром «Вікно в Америку».
Проєкт DigiArtJam реалізовується за фінансової підтримки «Culture Helps / Культура допомагає» — програми, що співфінансується Європейським Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного і креативного секторів та реалізовується організаціями Інша Освіта (UA) та zusa (DE).
Ось так учасники джем-сесії з цифрового живопису DigiArtJam разом створюють картину на спільному цифровому полотні в програмі Magma Studio: https://www.youtube.com/watch?v=4jv8K-8hr1U
Запорізька бібліотечна асоціація втілює проєкт Облаштування творчого простору - укриття "Таємниче підземелля" в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці для проведення культурно-мистецьких заходів.
В рамках проєкту змонтовано електропроводку, встановлено стельові світильники та систему вентиляції. Здійснено ремонт стін та стелі, замінено двері. Це створює комфортні умови для проведення культурно-мистецьких заходів. В дитячій зоні нанесено грифельну фарбу на стіну для малювання крейдою, що урізноманітнить перебування дітей в укритті і надасть більше можливостей для творчого самовираження. На сходах, що ведуть в укриття, нанесено настінний розпис, що сприяє зниженню стресу у відвідувачів під час переходу в підвальне приміщення.
Ми закупили стелажі для книг та іграшок, а також меблі, які легко складаються і розкладаються (столи і стільці, настінні столики), та меблі трансформери (наприклад, стіл-стелаж). Це забезпечує гнучкість і мобільність простору відповідно до потреб різних культурно-мистецьких заходів.
Ми обладнали простір обігрівачем, щоб в приміщенні було тепліше. Також встановили термопот на 20 л, яким організатори заходів можуть користуватись для кава-брейків, тощо. Для культурно-мистецьких заходів ми придбали ноутбук, проектор з переносним екраном на тринозі та HDMI-кабелем, подовжувач на 10 розеток і подовжувач з USB, що надає можливість відвідувачам заряджати гаджети. В укриття проведено wi-fi зв’язок.
Даний проєкт ми втілюємо за фінансування Європейського Союзу в рамках програми House of Europe.
В 2023 році Запорізька бібліотечна асоціація долучилась до Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та центру "Вікно в Америку" для створення безкоштовної відеостудії для громади з трьома локаціями в приміщенні площею 67 кв. м. В студії створюють свій контент журналісти, громадські організації, блогери, студенти, викладачі, науковці, працівники закладів культури, органи місцевого самоврядування, психологи, кар’єрні коучі та представники інших професій.
Запорізька бібліотечна асоціація в студії реалізувала такі онлайн-програми для різних цільових аудиторій:
Безкоштовний онлайн-курс «Excel та Google Sheets для громадських організацій»: https://cutt.ly/vwkkn0gN
«Кар’єра 2023» – програма, спрямована на розширення можливостей жінок з пошуку роботи: https://cutt.ly/awkklTJu
Цифрова безпека для громадських активістів: https://cutt.ly/gwkkcIM0
Курс для бібліотекарів "Проведення онлайн-заходів"
Курс для широкої громадськості "Організація прямих трансляцій"
В березні–квітні 2023 року 528 представників громадського сектору з 23 областей України та активісти, які наразі проживають за кордоном, вдосконалювали свої навички використання інструментів Excel та Google Sheets для збирання та аналізу статистичної інформації за проєктами, формування кошторисів, ведення бази контактів, моніторингу та оцінювання ефективності соціальних програм, звітності. За результатами тестування учасники покращили свої компетенції з використання цих інструментів на 38%. Завдяки здобутим під час навчання навичкам 70,5% учасників автоматизували певні робочі процеси або вдосконалили раніше автоматизовані процеси в організаціях, де вони працюють. Ще 29% наразі не застосували нові навички, але мають такі плани. За результатами опитування до навчання більшість учасників (88%) оцінювали свої навички використання Excel та Google Sheets на 1–3 бали, тоді як після курсу більшість аудиторії (86%) оцінюють свої компетенції на 4–5 балів за 5-бальною шкалою.
Тренерка проєкту: Ганна Мацієвська, тренерка з цифрової грамотності, завідувачка Регіонального консультаційно-тренінгового центру Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки.
Програма реалізована студією Open Media Space Центру "Вікно в Америку" у співпраці з ГО "Запорізька бібліотечна асоціація" та Регіональний консультаційно-тренінговий центр, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека за фінансування Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні U.S. Embassy Kyiv Ukraine.
Опис: Проєкт "Галерея історій" створено з метою збереження та підтримки культурної спадщини.
Головна ідея полягає в тому, щоб представити життєві історії різних людей, які водночас є унікальними та репрезентують спільні аспекти людського досвіду. Цей проєкт розкриває силу та незламність людей, які переборюють труднощі, досягають висот та переосмислюють своє минуле з метою побудови майбутнього України як вільної, демократичної та успішної європейської держави.
У рамках проєкту організатори зосереджуються на розповідях громадських діячів, науковців, волонтерів, ветеранів, представників національних меншин, внутрішньо переміщених осіб, працівників органів місцевого самоврядування та багатьох інших цікавих особистостей.
Запорізька бібліотечна асоціація спільно з центром «Мова. Культура. Німеччина», Запорізьким національним університетом та Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою реалізували проєкт «Між рядків: Читаємо німців» за фінансування Goethe-Institut в Україні. Традиційно в нашій країні користується популярністю німецька література XIX-XX століть, тоді як сучасна література 2000-х залишається поза увагою українців. Проєкт спрямований на те, щоб популяризувати саме сучасну німецькомовну літературу, а також мотивувати українців публікувати свої відгуки на книги німецьких авторів на світових агрегаторах рецензій. В рамках проєкту проведено 2 лекції про німецькомовну літературу 2000-х та написання рецензій, створено групу «Німецька література після Міленіуму» на агрегаторі рецензій Goodreads та проведено конкурс рецензій. На конкурс надійшло 67 рецензій з 10 областей України на книг сучасних німецьких авторів, з якими можна ознайомитись на порталі Goodreads за посиланням: https://www.goodreads.com/topic/show/22107984 Переможці конкурсу отримали подарункові сертифікати на придбання товарів в популярному магазині електроніки та цінні призи з символікою Goethe-Institut в Україні.
В рамках проєкту також було створено віртуальні виставки цікавих німецьких книг сучасних авторів, які можна безкоштовно отримати на абонемент в бібліотеках-партнерах Goethe-Institut в Україні або в електронній бібліотеці Onleihe:
Німецька жіноча проза 2000-х: https://youtu.be/7euva9-0VG8
Найкращі німецькі книги 2000-х: https://youtu.be/Y20kWyHoILI
Романи-антиутопії (німецька молодіжна проза 2000-х): https://youtu.be/O8rP8egjkQU
В травні - червні 2022 року Запорізька бібліотечна асоціація провела безкоштовний онлайн-курс «Цифрова грамотність для бібліотекарів».
Одна з ключових функцій бібліотек – це допомога громадянам в опануванні цифрової грамотності та популяризація державних електронних сервісів. Бібліотеки відіграють роль платформи взаємодії громадян і влади. В Україні бібліотеки є найбільшою мережею хабів цифрової грамотності. Під час війни особливо загострилась потреба серед громадян в опануванні інструментів дистанційної взаємодії, підвищення цифрової безпеки та використання електронних сервісів, особливо з огляду на те, що держава активно запровджує нові е-сервіси для захисту громадян під час війни. Найбільше такі навчально-консультаційні послуги актуальні для внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій та зон активних бойових дій. ЗБА організувала навчальну програму для бібліотекарів з метою підвищення їх рівня цифрової грамотності задля вдосконалення навчально-консультаційних послуг, які вони надають громадянам. Навчальний курс складався з 16 занять за тематичними напрямками «Сервіси Google Workspace», «Підготовка та проведення онлайн заходів» та «Цифрова безпека». Кожен модуль містив блок "Державні електронні сервіси". За результатами курсу учасники підвищили рівень цифрової грамотності на 25%.
23 червня 2022 року відбувся Всеукраїнський форум «Посилення ролі бібліотек в популяризації е-демократії», який об'єднав понад 70 бібліотекарів з 21 області України. Щиро дякуємо колегам, які поділились своїм досвідом роботи у воєнний час і розповіли як вони допомагають своїм громадам впоратися з найскладнішими викликами! Захоплюємось активною бібліотечною спільнотою і висловлюємо слова щирої підтримки нашим колегам, які зараз знаходяться в зонах бойових дій та всім бібліотекарям, які змушені були покинути свої рідні домівки через війну. Попри все бібліотечні фахівці працюють на благо своїх громад!
За підсумками форуму Запорізька бібліотечна асоціація підготувала Дайджест найкращих практик. Ми надіслали документ всім учасникам, які були зареєстровані на форум. Якщо ви не брали участь у форумі, але хотіли б ознайомитися з матеріалами, заповніть форму за посиланням: https://forms.gle/WHy4gyvDKa9ktaNR8 Ми з радістю надішлемо дайджест всім зацікавленим.
Форум відбувся в рамках проєкту «Цифрова грамотність для бібліотекарів», який реалізовується Запорізькою бібліотечною асоціацією в партнерстві із Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Оскільки даний проєкт планувався до російсько-української війни, ми готували програму "Школа амбасадорів відкритого урядування", але вже під час військових дій змінили контент, щоб він відповідав нагальним потребам бібліотекарів в організації навчально-консультаційних послуг для громадян в умовах війни. Проте ми продовжуватимемо цю діяльність і наступним етапом буде проведення навчального курсу "Амбасадори відкритого урядування", який ми організуємо після війни задля розвитку і популяризації інструментів локальної демократії в громадах України.
В січні - лютому 2022 року Центр "Вікно в Америку" Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та Запорізька бібліотечна асоціація реалізували просвітницьку програму для підлітків м. Запоріжжя щодо прав людини та запобігання насильству. Програма реалізовується за фінансування Посольства США в Україні.
В рамках програми проведено 8 заходів, які відвідали 223 учасники. Зокрема в рамках Сезону ненасильства інспектори Патрульної поліції міста Запоріжжя провели дискусії з місцевою молоддю щодо способів запобігання насильству в повсякденному житті. Також в рамках Дня червоної руки, присвяченого запобіганню участі дітей і підлітків в збройних формуваннях, інспектори Патрульної поліції ознайомили підлітків з їх правами відповідно до міжнародного законодавства.
Зі звітом про програму для підлітків м. Запоріжжя щодо прав людини та запобігання насильству можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/OK3GTw7
ГО Запорізька біблотечна асоціація отримала можливість розробити перший за весь час існування організації стратегічний план завдяки програмі з організаційного розвитку, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства та адмініструється ІСАР Єднання. Зі Стратегічним планом ЗБА на 2022-2025 роки можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/MK3IKc5
В 2021 році Запорізька бібліотечна асоціація спільно з Регіональним консультаційно-тренінговим центром Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки за програмою малих грантів, яка адмініструється Isar Ednannia в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. в рамках проєкту було розроблено навчальний курс з використання смартфону і проведено курс для 61 мешканця м Запоріжжя віком 60+. За результатами навчання учасники підвищили рівень цифрової грамотності в середньому на 59%. Крім того, в рамках проєкту було відкрит перший в Запоріжжі банк смартфонів, до якого місцеві мешканці подарували 15 пристроїв, які Запорізька бібліотечна асоціація передасть людям старшого віку.
Проєкт зацікавив засоби масової інформації Запоріжжя. З публікаціями та відеосюжетами можна ознайомитись за посиланнями:
Телеканал TV5
https://www.youtube.com/watch?v=hJ1dtIV8PKE
Канал МТМ
Канал TV5
https://www.youtube.com/watch?v=TNnQxxthito
Канал Суспільне Запоріжжя
https://www.youtube.com/watch?v=IJ_Q3XDMPgM
Канал Суспільне Запоріжжя
http://zp.suspilne.media/episode/55087
Запоріжжя Інфо
Позиція
https://pozitciya.com.ua/90282-vchimosya-elektronny-gramotnost.html
Press Center
МіГ
https://mig.com.ua/u-zaporizhzhi-pracjuie-bank-smartfoniv-dlja-pensioneriv/
Суспільне Новини
https://suspilne.media/194106-u-zaporizzi-zapracuvav-bank-smartfoniv-dla-pensioneriv/
Запорізька бібліотечна асоціація
https://www.facebook.com/zba.zp.ua/posts/pfbid02CvP8CvBdzSohnMPdmgMBAHbfjZqdy98DpDSVnWPC9vL6wP7DCaehnws6EVffmvN8l
Підбиваємо підсумки програми "Медійна грамотність та боротьба з дезінформацією", над якою спільно працювали Центр "Вікно в Америку" Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та Запорізька бібліотечна асоціація в жовтні - грудні 2021 року. Програма реалізовується за фінансування Посольства США в Україні.
В рамках програми проведено 6 вебінарів з медійної грамотності і кібербезпеки та офлайн-виставку "The Glass Room", які відвідало 306 осіб. Заходи були присвячені Всесвітньому тижню медійно-інфомаційної грамотності, який відзначається щорічно за ініціативи ЮНЕСКО. 83% учасників вебінарів оцінили якість контенту та організації заходів на 5 балів за 5-бальною шкалою. 97% учасників вважають, що їх рівень медійної грамотності та навички кібербезпеки покращились в результаті відвідання заходів. Тренерами проєкту виступили викладачі Національного університету "Запорізька політехніка" Наталія Островська, Павло Мірошниченко і Галина Волинець та представник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Дмитро Данченко.
З інформацією про проєкт можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/RK3DaAk
Команда проєкту щиро вдячна місцевим ЗМІ за можливість донести інформацію про цю ініціативу до мешканців міста:
Канал TV5
https://www.youtube.com/watch?v=fUESJmDPxQg&t=1s
Канал МТМ
https://www.youtube.com/watch?v=fJQt6u6xDc4&t=1302s
Радіо "На дотик"
https://www.youtube.com/watch?v=RKEeImfgHWc
Зовсім скоро стартує проєкт «Розумні громадяни вивчають розумне місто», в рамках якого ми розробляємо і тестуємо нові підходи до підвищення рівня цифрової інклюзії та громадянської активності мешканців Запоріжжя поважного віку.
Наша команда створить навчальний посібник і проведе курс з використання смартфонів для людей старшого віку, в якому значна увага приділятиметься опануванню електронних сервісів розумного міста Smart City Zaporizhzhia.
Також ми відкриємо перший в Запоріжжі Банк смартфонів, куди мешканці міста зможуть віддати гаджети, якими вони вже не користуються, для жителів старшого віку.
Проєкт «Розумні громадяни вивчають Розумне місто» реалізується Громадською організацією Запорізька бібліотечна асоціація спільно із Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Зображення: Smart City Zaporizhzhia
Тендерне оголошення про проведення відкритого тендеру із закупівлі товарів
ГО Запорізька бібліотечна асоціація в рамках грантового проєкту ««Розумні громадяни вивчають Розумне місто / Smart Citizens Discovering Smart City», що реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» в контексті Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Громадська організація Запорізька бібліотечна асоціація, код реєстрації (24905906)
Адреса: 69095, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 142, к. 20
Найменування та характеристики предмета закупівлі:
Обладнання для проведення навчальних курсів, згідно Додатку 3 до Оголошення
СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ ТЕНДЕРУ:
Дата формування запиту на закупівлю: 30.07.2021
Кінцева дата прийому тендерних пропозицій: 13.08.2021 до 10:00 години
Документи, подані пізніше зазначеного терміну, розглядатися не будуть.
УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ТЕНДЕРУ:
· Замовник отримує ТІЛЬКИ запечатані конверти. Тендерна пропозиція запечатується у одному конверті, на якому повинно бути зазначено: повне найменування і місцезнаходження Замовника; повне найменування (прізвище, ім’я, по-батькові) Учасника процедури закупівлі, його місцезнаходження (місце проживання), ідентифікаційний код за ЄДРПОУ, номери контактних телефонів; маркування: "Не відкривати до 10.00 год 13.08.2021р.".
· Учасник має також надіслати тендерну пропозицію на пошту: tender.un@ednannia.ua.
· Розкриття запечатаних конвертів та розгляд отриманих пропозицій тендерним комітетом відбуватиметься за участі представників ІСАР Єднання у якості спостерігачів.
· Визначення переможця тендеру.
· Тендерний протокол затверджується в ІСАР Єднання шляхом надсилання протоколу на пошту: tender.un@ednannia.ua
· Товари закуповуються за проектом без ПДВ .
· Підписання контракту відбудеться 16.08.2021.
· Граничні терміни поставки товару:
- з дати підписання контракту до 27.08.2021 р. (І транш);
- ІІ транш — до 31.10.2021р.
Контактна особа для консультацій: Волкова Тетяна Вікторівна, телефон (061)787-47-42.
ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ МАЄ НАДАТИ УЧАСНИК ТЕНДЕРУ:
Тендерна пропозиція подається в паперовому вигляді на адресу Замовника з:
1. реєстром документів, що входять до складу тендерної пропозиції учасника;
2. ціновою пропозицією за формою наведеною у Додатку 1 до цієї тендерної документації;
3. довідка, що містить відомості про учасника за формою наведеною у Додатку 2.
4. документами, на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та договору про закупівлю (копію документу, що підтверджує повноваження посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції та договору:
- у разі, якщо учасником є юридична особа - наказ про призначення керівника підприємства на посаду або протокол рішення власників чи акціонерів про призначення керівника або виписку з протоколу засновників про призначення директора, президента, голови правління і т.п. або довіреність керівника учасника, яка засвідчує повноваження уповноваженої особи на підпис тендерної пропозиції та договору про закупівлю, або інше.
- копію статуту чи іншого установчого документу (в останній редакції або з останніми внесеними змінами). У випадку, якщо Учасник діє на підставі модельного статуту необхідно надати копію рішення про створення Учасника (для юридичних осіб).
(у разі ненадання, хоча б одного з документів визначених в цьому пункті, учасник має надати пояснення з посиланням на норми діючого законодавства, які містять обґрунтування підстав ненадання вказаних документів)
- для фізичних осіб-підприємців - у разі, якщо учасником є фізична особа або фізична особа-підприємець надати копію паспорту громадянина, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
(у разі ненадання, хоча б одного з документів визначених в цьому пункті, учасник має надати пояснення з посиланням на норми діючого законодавства, які містять обґрунтування підстав ненадання вказаних документів)
5. інформацією про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі згідно Додатку 3, у тому числі: відповідну технічну специфікацію, копії сертифікатів відповідності, зазначити термін офіційної гарантії від виробника;
6. копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
7. копією свідоцтва/довідки платника податків;
8. копією ліцензії (якщо вид діяльності ліцензується);
9. проектом договору, підписаного Учасником, який підготовлено у відповідності з Додатком 4. Проект договору повинен бути заповнений для сторони учасника, включаючи преамбулу, суму договору, реквізити, специфікацію із зазначенням найменування товару, кількості, ціни за одиницю, вартості.
10. листом-гарантією, за підписом уповноваженої особи учасника, щодо дотримання учасником в своїй діяльності норм чинного законодавства України, а саме: Закону України «Про санкції» від 14.08.2014р. № 1644- VII; Указу Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017; Постанови Кабінету Міністрів від 16.12.2015р. №1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію»; Постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015р. №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації».
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ:
11. наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного(них)* за предметом закупівлі замовлення(нь) підтверджується наданням в складі тендерної пропозиції:
- Довідки про виконання аналогічних замовлень за останні три роки, згідно Додатку 5.
- копiї накладних/актів; * (під аналогічним замовленням слід розуміти повністю виконане замовлення, предмет якого відповідає найменуванню предмету закупівлі).
12. довідки з податкового органу про відсутність заборгованості по сплаті обов'язкових податків, зборів
! Усі документи, які подаються учасником, мають бути чинними на момент подання тендерних пропозицій. За достовірність наданої інформації та документів відповідальність безпосередньо несе учасник. Документи, що складаються учасником, повинні бути оформлені належним чином у відповідності до вимог чинного законодавства
в частині дотримання письмової форми документу, складеного суб’єктом господарювання, в тому числі за власноручним підписом учасника/уповноваженої особи учасника, з печаткою (за наявності), на фірмовому бланку учасника (за наявності), повинні мати вихідний номер, дату надання, адресуватися замовнику тендера.
Інформація, що надається учасниками процедури закупівлі, повинна узгоджуватися у документах і не призводити до протиріч та/або різночитання.
Копії паперових документів (усі сторінки), мають бути засвідчені належним чином. Засвідчення копії повинно складатися:
- зі слів - «згідно з оригіналом» або «копія вірна» тощо;
- назви посади, особистого підпису уповноваженої посадової особи учасника процедури закупівлі, яка засвідчує копії, її ініціалів та прізвища.
Оригінал документу, жодного завірення не потребує.
Усі сторінки тендерної пропозиції, на яких зроблені будь-які окремі записи або правки, мають містити напис біля виправлення наступного змісту: «Виправленому вірити» дата, підпис, прізвище та ініціали особи або осіб, що підписують пропозицію.
Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції. Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.
Оголошення і 5 додатків для заповнення можна завантажити за посиланням: https://cutt.ly/gQsqhn8
Положення про Банк смартфонів
Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX in Ukraine та America House Kyiv підтримали ініціативу ГО ЗБА і центру "Вікно в Америку" Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки щодо запобігання та протидії домашньому насильству серед учнів початкової школи. Проєкт "Дружня сім'я - безпечне місто" передбачає тренінги для психологів та соціальних педагогів зі шкіл м. Запоріжжя. Проєкт реалізовується у співпраці з ГО Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine.