Приєднуйся до DigiArtJam – безкоштовних тренінгів з цифрового живопису для дітей у Запоріжжі!
Поринь у світ цифрового живопису та знайди однолітків, які поділяють твоє захоплення!
Для дітей 10-17 років з 29 лютого по 28 березня 2024 року проводитимуться заняття з малювання у Magma Studio.
На тренінгах ви навчитесь основ цифрового живопису, опануєте інструменти програми Magma Studio та створите власні мистецькі роботи.
Запрошуємо дітей, які вимушені були переїхати до Запоріжжя, та місцевих мешканців. Кількість місць обмежена, тому поспішай зареєструватися!
Заняття проходитимуть по четвергам о 16:00 офлайн у Запоріжжі. Ми сформуємо 4 групи учасників, кожна з яких відвідає по одному тренінгу. Для учасників, які виявлять бажання проводити заходи у форматі DigiArtJam для інших дітей, буде проведено бонусний тренінг.
Тренерка проєкту: Клімова Лариса Миколаївна – тренер з комп’ютерної графіки, старший викладач кафедри дизайну факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії, член Спілки дизайнерів України, голова Секції графічного дизайну Запорізького осередку Спілки дизайнерів України, учасник всеукраїнських та міжнародних художніх виставок і творчих пленерів.
Деталі та реєстрація за посиланням: https://forms.gle/YQUZp81uLKEDNfhh6 Просимо батьків заповнити реєстраційну форму. Термін реєстрації – до 10:00 26 лютого 2024 року.
Проєкт DigiArtJam реалізовує Запорізька бібліотечна асоціація у співпраці із Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою, Центром «Вікно в Америку» та Хортицькою національною академією https://khnnra.edu.ua.
Контакти для запитань щодо проєкту: studio@zba.org.ua, https://www.facebook.com/zba.org.ua
Проєкт втілюється за фінансової підтримки програми «Culture Helps / Культура допомагає», що співфінансується Європейським Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного та креативного секторів і реалізовується організаціями Інша Освіта (UA) та zusa (DE).
17.08.2023
Запрошуємо бібліотекарів з усієї України на безкоштовний курс «Проведення онлайн-заходів»!
Онлайн-курс складається з 3 тренінгів:
Як обрати техніку для проведення онлайн-заходів?
29 серпня 2023 року, 11:00-13:0
Огляд платформ для проведення онлайн-трансляцій
30 серпня 2023 року, 11:00-13:00
Огляд корисних інструментів для проведення трансляцій
31 серпня 2023 року, 11:00 - 13:00
Зареєструватись на курс можна за посиланням до 27 серпня 2023 року (до 18:00): https://forms.gle/AJYscykuY5GRcVkSA
Курс буде проводитись на платформі Microsoft Teams.
Тренер: завідувачка Регіонального консультаціно-тренінгового центру Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ганна Мацієвська.
Всі зареєстровані учасники отримають посилання на вебінари 28 серпня на електронну пошту, зазначену в реєстраційній формі.
Запрошуємо підписуватись на наш Telegram-канал https://t.me/OpenMediaSpace та Фейсбук-сторінку https://www.facebook.com/OpenMediaSpace/ Тут ми публікуємо афіші заходів, нагадування та відповідаємо на запитання учасників.
Організатори тренінгу: Студія Open Media Space Центру "Вікно в Америку" у співпраці з ГО "Запорізька бібліотечна асоціація", Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Регіональний консультаційно-тренінговий центр за фінансування Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.
24 травня 2023
23 травня в Арт-просторі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась виставка та інтерактивний захід «Німецький національний костюм: історія і сьогодення».
Подія пройшла в рамках міжрегіонального етнокультурного проєкту «Німецькі національні костюми – візитівка німецьких громадських організацій України».
Захід був організований ГО "Запорізька бібліотечна асоціація", Молодіжним центром німецької культури Sammelsurium UA в особі члена організації Наталії Нестеренко, Бібліотекою-партнером Goethe-Institut Ukraine "Мова. Культура. Німеччина", Центром національних культур ЗОУНБ, Відділом документів іноземними мовами ЗОУНБ. Референтками заходу виступили Світлана Цех та Ольга Кравченко.
Гості Арт-простору – учні і вчителі Опорного закладу загальної середньої освіти «Сузір’я» Оріхівської міської ради – дізнались про традиції німецького народного костюму і про те, який трансформаційний шлях він пройшов. Адже перший національний костюм (die Tracht) з’явився в Німеччині ще в XV столітті і розвинувся з сільського одягу простих селян. Він і описує певний звичай одягатися, який обмежений регіонально, часово, конфесійно, етнічно, і демонструє соціальний статус носія. Виявляється традиційні костюми багато чого могли розповісти про свого господаря: хто він за походженням, в якому соціальному статусі перебуває, а також за кольоровими і стильовими ознаками пошиття по людині, одягненій в національне вбрання, можна було дізнатись, з якої він землі Німеччини.
Також, наприклад, цікавим було дізнатись, що за доби індустралізації був розроблений найвідоміший німецький традиційний костюм - Мізбахер Трахт (die Miesbacher Tracht), який, незважаючи на свою досить коротку історію, сьогодні вважається в усьому світі втіленням традиційного німецького костюма.
Під час заходу гості взяли участь у творчому процесі одягання ляльок в національні костюми німецьких земель Баден- Вюртемберг і Саксонія-Ангальт. Юні учасники отримали задоволення від процесу та, звісно, від власних результатів. Власне участь у заході посприяла популяризації і обізнаності в німецькій історії і культурі серед запорізької молоді.
Гості і учасники виставки та інтерактивного заходу «Німецький національний костюм: історія і сьогодення» висловлюють щиру подяку спікерці Наталії Яценко та майстриням Наталії Линдіній і Марині Меломедовській, які вклали свою душу і вміння у пошиття національних німецьких костюмів лялькам.
Колекція ляльок віднині посіла почесне місце у виставковій залі відділу документів іноземними мовами ЗОУНБ і в подальшому стане неодмінною учасницею на заходах німецьких громадських організацій, зокрема Sammelsurium UA, і супроводжуватиметься книжковими виставками і культурними заходами у відповідних центрах Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека.
Здобута у процесі реалізації проєкту творча наочність найкращим чином вмотивує юних німців України до ґрунтовного вивчення національних традицій і свого родоводу.
Проєкт реалізований з ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».
Підготовку, випуск та презентацію колекції здійснено спільно із представницями Центру національних культур, відділів іноземної літератури і рідкісних та цінних видань ЗОУНБ та бібліотеки-партнера Goethe-Institut в Україні - центру "Мова. Культура. НІмеччина" ЗОУНБ.
12 травня 2023
Європейський тиждень цифрової грамотності #ADWeeks2023
Вдосконалюємо цифрові навички для успішного майбутнього!
Регіональний консультаційно-тренінговий центр Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки, Центр «Вікно в Америку» та Запорізька бібліотечна асоціація традиційно долучаються до святкування Європейського тижня цифрової грамотності. Цього року ми провели тренінг з цифрової безпеки для громадських діячів, представників хабів цифрової освіти, працівників закладів освіти.
В прямому ефірі до тренінгу долучились 45 учасників. Ми говорили про базові правила цифрової безпеки, про оцінку ризиків та захист власних цифрових активів. Особливу увагу приділили захисту облікових записів, оскільки громадські діячі дуже активно використовують у своїй роботі хмарні сервіси.
Зокрема, учасники тренінгу:
☑️вдосконалювали свої навички захисту паролів за допомогою менеджера паролів на прикладі Bitwarden;
☑️розширили свої знання щодо двохфакторної аутентифікації;
☑️перевірили надійність паролів за допомогою сервісу security.org;
☑️пересвідчились чи не потрапили облікові записи до витоку даних в інтернеті за допомогою сервісів https://haveibeenpwned.com/ та https://monitor.firefox.com/;
☑️перевіряли підозрілі посилання за допомогою сервісу VIRUSTOTAL.
Тренер: завідувачка Регіонального консультаціно-тренінгового центру Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ганна Мацієвська.
Організатори тренінгу: Студія Open Media Space Центру "Вікно в Америку" у співпраці з ГО "Запорізька бібліотечна асоціація" та Регіональним консультаційно-тренінговим центром, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека за фінансування Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні U.S. Embassy Kyiv Ukraine.
#ADWeeks2023 https://cutt.ly/F57bXMW
#AllDigitalWeeks #digitalskills #cyfra_library
Внаслідок повномасштабної війни 40% українців втратили роботу, що призвело до підвищення конкуренції на ринку праці. Тож всім, хто шукає роботу, варто приділити час вдосконаленню свого резюме і супровідного листа. Запрошуємо жінок з усієї України долучитись до онлайн-програми «Кар’єра 2023». Наша мета — розширити можливості жінок з пошуку роботи. Участь безкоштовна.
Програма "Кар’єра 2023" складається з двох блоків:
1) Складання резюме, супровідного листа. Аудит резюме і супровідного листа.
2) Онлайн-тренінги з цифрової безпеки під час пошуку роботи та дизайну резюме.
Блок 1:
Для участі в першому блоці оберіть вакансію, яка вас цікавить (для цього ви можете скористатись сайтами пошуку роботи або сайтами компаній). Ознайомтесь з "Рекомендаціями зі складання резюме та супровідного листа" за посиланням: https://cutt.ly/q2ugZrV
Завантажте шаблон резюме https://cutt.ly/k2udzW5 та шаблон супровідного листа https://cutt.ly/B2udRQv Спираючись на вимоги, викладені у вакансії, яка вас зацікавила, заповніть ці шаблони, використовуючи "Рекомендації зі складання резюме та супровідного листа".
Надішліть заповнені резюме і супровідний лист в реєстраційній формі за посиланням https://forms.gle/vNgtAug6uEHGimdNA не пізніше 21:00 12 січня 2023 року. Відібрані учасниці програми безкоштовно отримають послугу детального аудиту резюме і супровідного листа. Поради щодо вдосконалення або коригування за результатами аудиту будуть надіслані до 30.01.2023 відібраним учасницям на електронну пошту, зазначену в реєстраційній формі.
Блок 2: Тренінги
17.01.2023 – Онлайн-тренінг «Цифрова безпека під час пошуку роботи»: безпека реєстрації на порталах, безпека використання електронної пошти та месенджерів;
24.01.2023 – Онлайн-тренінг «Безпека використання соціальних мереж для пошуку роботи»: цифровий слід, управління цифровою ідентичністю;
31.01.2023 – Онлайн-тренінг «Дизайн резюме»: оформлення резюме в графічному редакторі Canva.
Тренерка: Ганна Мацієвська, завідувачка Регіонального консультаційно-тренінгового центру Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки, програмна менеджерка студії Open Media Space.
Попередньо тривалість кожного з тренінгів з 11:00 до 13:00, але у зв'язку з відключеннями електроенергії можуть бути зміни. Про точний час ми повідомимо електронною поштою зареєстрованих учасниць.
Реєстрація для участі в тренінгах обов’язкова за посиланням https://forms.gle/JCRQdSWEGMdv99ax7 (дедлайн для реєстрації 15 січня 2023 року; 21:00). Зареєстровані учасниці 16 січня 2023 року отримають посилання на тренінги на електронну пошту, зазначену в реєстраційній формі.
Програма реалізовується Центром «Вікно в Америку» у співпраці з ГО "Запорізька бібліотечна асоціація" та Регіональний консультаційно-тренінговий центр, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека за фінансування Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні U.S. Embassy Kyiv Ukraine.
Якщо у вас з'явились запитання щодо програми, напишіть нам на електронну адресу studio@zba.org.ua або зателефонуйте за номером +38 (096) 215 10 90. Також ви можете написати нам на сторінку в мережі Фейсбук https://www.facebook.com/OpenMediaSpace/
#americanspaces
ГО Запорізька бібліотечна асоціація запрошує бібліотечних фахівців з усіх регіонів України пройти безкоштовний курс «Цифрова грамотність для бібліотекарів».
Одна з ключових функцій бібліотек – це допомога громадянам в опануванні цифрової грамотності та популяризація державних електронних сервісів. Бібліотеки відіграють роль платформи взаємодії громадян і влади. Під час війни особливо загострилась потреба в опануванні інструментів дистанційної взаємодії, підвищення цифрової безпеки та використання електронних сервісів.
Курс складається з 16 занять за тематичними напрямками «Сервіси Google Workspace», «Підготовка та проведення онлайн заходів» та «Цифрова безпека».
Програма курсу: https://cutt.ly/BHdDoqc
Тренерка: Ганна Мацієвська, завідувачка Регіональним консультаційно-тренінговим центром Запорізької ОУНБ.
Участь є безкоштовною. Для реєстрації на курс заповніть, будь ласка, форму https://forms.gle/y8Y4UesitFjd7B5NA
Ви можете зареєструватися на весь курс або на окремі модулі. Після закінчення кожного модуля учасники отримають електронні сертифікати.
Проєкт «Цифрова грамотність для бібліотекарів» реалізовується Запорізькою бібліотечною асоціацією в партнерстві із Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Перший в Запоріжжі «Банк смартфонів» відкрився в Регіональному консультаційно-тренінговому центрі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки! Запрошуємо всіх, у кого є вживаний смартфон або планшет в нормальному стані, передати його до «Банку смартфонів» для мешканців Запоріжжя віком 60+. Ми передамо ґаджети людям старшого віку та проведемо безкоштовний навчальний курс.
За результатами дослідження Міністерства цифрової трансформації 66,1% громадян у віці 60-70 років не мають доступу до Інтернету вдома, а 46,7% не мають навичок в усіх 4 сферах цифрової грамотності. Відповідно вони не можуть користуватись всіма можливостями, які відкривають нові технології: спілкування в соцмережах і месенджерах, доступ до інформації та державних електронних послуг, мобільний банкінг, покупки в Інтернеті та багато іншого.
За умовами цієї програми учасники можуть отримати смартфон лише після проходження навчального курсу, в рамках якого вони опановують як базові функції, так і електронні послуги центральної та місцевої влади, зокрема е-сервіси Розумного міста, комерційні послуги та месенджери.
Відкрийте нові можливості мешканцям Запоріжжя старшого віку!
Про програму: https://cutt.ly/STKLli1
Проєкт «Розумні громадяни вивчають Розумне місто / Smart Citizens Discovering Smart City» реалізовує ГО Запорізька бібліотечна асоціація в партнерстві із Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
#UNRPP Isar Ednannia Smart City Zaporizhzhia Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека Регіональний консультаційно-тренінговий центр
В м. Запоріжжя стартували тренінги з вивчення смартфону для людей поважного віку в рамках проєкту «Розумні громадяни вивчають Розумне місто». На першому занятті учасники ознайомилися з базовими функціями пристрою, головним екраном та екраном програм, навігаційною панеллю, значками-індикаторами, а також навчились редагувати робочий стіл і керувати панеллю сповіщень.
Проєкт «Розумні громадяни вивчають Розумне місто / Smart Citizens Discovering Smart City» реалізовує ГО Запорізька бібліотечна асоціація в партнерстві з Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
#UNRPP Isar Ednannia Smart City Zaporizhzhia Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека Регіональний консультаційно-тренінговий центр
Зовсім скоро стартує проєкт «Розумні громадяни вивчають розумне місто», в рамках якого ми розробляємо і тестуємо нові підходи до підвищення рівня цифрової інклюзії та громадянської активності мешканців Запоріжжя поважного віку.
Наша команда створить навчальний посібник і проведе курс з використання смартфонів для людей старшого віку, в якому значна увага приділятиметься опануванню електронних сервісів розумного міста Smart City Zaporizhzhia.
Також ми відкриємо перший в Запоріжжі Банк смартфонів, куди мешканці міста зможуть віддати гаджети, якими вони вже не користуються, для жителів старшого віку.
Проєкт «Розумні громадяни вивчають Розумне місто» реалізується Громадською організацією Запорізька бібліотечна асоціація спільно із Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Зображення: Smart City Zaporizhzhia
19 січня 2021 року (початок о 12:00)
Серію вебінарів Super Star Project Manager відкриває Інна Єфименко – досвідчена проєктна менеджерка, директорка Централізованої бібліотечної системи м. Мелітополя, депутатка Мелітопольскої міської ради, тренерка з проєктного менеджменту.
В рамках вебінара пані Інна поділиться власним досвідом розробки проєктів і відповість на запитання учасників заходу.
У 2017 році мелітопольська Центральна міська бібліотека ім. М. Лермонтова стала переможцем міжнародної премії EIFL-PLIP «OPEN GOVERNMENT: INNOVATION AWARD». Ця премія вважається бібліотечним «Оскаром». Відзнаку бібліотекарі здобули в номінації «Відкритий уряд» за активну участь у реалізації міських ініціатив та впровадження нової бібліотечної послуги «Інформаційно-методичний супровід громадського проекту «Бюджет міських ініціатив».
З переліком проєктів Мелітопольської ЦБС ви можете ознайомитись за посиланням:
Детальніше про один з проєктів Мелітопольської ЦБС: “Надання інформаційно-консультативної підтримки внутрішньо-переміщеним особам в місті Мелітополі Запорізької області через систему публічних бібліотек” https://cutt.ly/ThBhlwk
Другий вебінар з розробки бібліотечних проєктів відбудеться 26 січня 2021 року (початок об 11:00).
Досвідом розробки проєктів поділиться справжня суперзірка проєктного менеджменту! Марина Таран – директорка Централізованої бібліотечної системи м. Токмака та голова правління Громадської спілки «КУЛЬТУРНА ЛІГА СХОДУ».
ЦБС м. Токмака реалізувала велику кількість проєктів з різних напрямків за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Посольства США в Україні, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (GIZ), Міжнародної організації з міграції, міжнародної неурядової організації Save the Children, Міністерства закордонних справ (МЗС) Норвегії, Агентства ООН у справах біженців, тощо.
З ключовими проєктами Централізованої бібліотечної системи м. Токмака ви можете ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/phBg1fw
Участь у вебінарах безкоштовна.
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/QR8bSARV9WTL3Sow8
Дата: 1 та 8 грудня 2020 року
Час: 11:00 – 12:30
Програма вебінару:
- Складові успіху = Output + Outcome + Impact. Приклади з досвіду американських бібліотек;
- Інструменти для оцінки ефективності бібліотечних послуг;
- Автоматизований програмний комплекс Project Outcome, який допомагає американським бібліотекам оцінити ефективність їхніх послуг для вдосконалення своєї роботи і використання в адвокаційній діяльності.
Організатори: ГО "Запорізька бібліотечна асоціація", Центр «Вікно в Америку»
Ведуча: Інна Павленко, випускниця програми професійних обмінів Уряду США IVLP.
Понад 130 бібліотекарів з усієї України відвідали два вебінари з оцінки ефективності бібліотечних послуг, в рамках яких ознайомились з досвідом американських бібліотек та програмним комплексом Project Outcome.
Серед учасників вебінара 43% не мають досвіду проєктної роботи; 29% працювали в проєктній команді та 28% мають досвід розробки і управління проєктами.
Для 66% аудиторії найскладнішим етапом проєктного циклу є розробка, для 19% - реалізація і для 15% - моніторинг та оцінка проєктів.
Після відвідання лекції "Project Outcome: Оцінка ефективності бібліотечних послуг":
88% опитаних учасників зазначили, що почуваються впевненіше у своєму розумінні методів оцінки бібліотечних послуг.
42% відвідувачів планують застосувати отримані знання у своїй роботі, а 58% учасників готові скористатись таким підходом за умови подальшого навчання та консультацій.
Загалом за 5-бальною шкалою 79% учасників оцінили вебінар на 5 балів, а ще 21% - на 4 бали.
Із запропонованих напрямків подальшого навчання найбільшу кількість голосів набрали такі теми:
Тренінги з трансформації бібліотек за методикою Аспен Інституту
Розробка бібліотечних проєктів
Цифрова грамотність